Ulusal Romatoloji Dergisi / Journal of Turkish Society for Rheumatology
 
p-ISSN: 2651-2653
e-ISSN: 2651-2661
Editör
Haner Direskeneli
2019 Cilt 11
 
  Yazı Kontrol Listesi
  Yazıların Gönderilmesi
   
Deomed Yayıncılık
 
 
  Yazı Kontrol Listesi
 

Hazırlanan yazıların dergiye gönderilmeden önce aşağıdaki kontrol listesine göre gözden geçirilmesi önerilir:

1- Başlık sayfası
2- Özetler (Türkçe ve İngilizce; olgu sunumlarında en fazla 100 sözcük, diğerlerinde en fazla 250 sözcük; araştırma yazılarında yapılandırılmış)
3- Anahtar sözcükler (en az 3’er adet)
4- Temel metin (alt başlıklar)
5- Kaynaklar (ICMJE kurallarına uygunluk)
6- Şekil, tablo ve resimler (numaralandırma; alt yazılar; özgünlük/izin yazısı)
7- Başvuru mektubu
8- Telif Hakkı Devir Formu (tüm yazarlar tarafından imzalanmış)
9- Çıkar Çakışması Beyan Formu (gereğinde)

 
 
  Yazıların Gönderilmesi
 

Değerlendirilmek üzere dergiye gönderilecek makalelerin gönderim ve eş değerlendirme süreci (peer review) izlemi sadece www.manuscriptmodule.com/raed adresinde yer alan çevrimiçi (online) sistem aracılığıyla yapılabilmektedir. Dergi elektronik ya da geleneksel posta yoluyla yazı kabul etmemektedir.

Online Makale Sistemi

İlk kez kullanım
Yukarıdaki linke tıkladığınızda yönlendirildiğiniz adreste yer alan arayüzdeki ana menüden 'Yeni Kullanıcı' linkini seçip gerekli bilgiler girilerek kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt sonrasında kullanıcı adınız (e-posta) ve belirleyeceğiniz parolanız ile sistemi kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıtlı kullanıcı
Ana menüde yer alan ilgili kutulara e-posta ve parolanızı yazdıktan sonra 'Giriş' butonuna tıklayarak yeni bir makale gönderimi yapabilir, hazırlamaya başladığınız ama henüz gönderimini tamamlamamış olduğunuz makale(leri)nizi üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak güncelleyebilir, değerlendirilmek için hazır olduğuna inandığınız zaman da Yayın Kurulu'na gönderebilir ya da daha önce göndermiş olduğunuz makale(leri)nizin değerlendirme sürecindeki son durumunu izleyebilirsiniz.

Eğer sisteme daha önce 'Hakem' olarak kaydolmuş iseniz sistem sizi doğrudan 'Hakem' arayüzüne yönlendirecektir. Hem 'Hakem' hem de 'Yazar' olarak kayıtlı kullanıcıların her iki işlev için de sisteme bir kez giriş yapması yeterlidir.

Makale gönderimi sırasında yaşanabilecek olası teknik sorunlar ya da sorularınız için sistemin giriş sayfasında yer alan 'Yazar Destek' linkine tıklamanız yeterlidir.

 
 
 
 
Reklam / Advertisement
Reklam
 
RAED Dergisi / RAED Journal

Türkiye Romatoloji Derneği (TRD) yayın organıdır. Deomed Yayıncılık tarafından yayımlanmaktadır. / Official Publication of Turkish Society for Rheumatology. Published by Deomed Publishing. Copyright © 2019, TRD.
Creative Commons License
Ulusal Romatoloji Dergisi çevrimiçi (online) sürümünde yayımlanan akademik içeriğin kullanım hakları, ilgili içerikte tersi belirtilmediği sürece Deomed Yayıncılık tarafından Creative Commons Attribution-NoCommercial-NoDerivs 3.0 Unported (CC BY-NC-ND3.0) lisansı aracılığıyla bedelsiz sunulmaktadır. / Except where otherwise noted, academic content of this online version of the journal by Deomed Publishing is licensed under the terms of Creative Commons Attribution-NoCommercial-NoDerivs 3.0 Unported (CC BY-NC-ND3.0) License.